PIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY
#SMP
Mikropigmentacja skóry głowy to innowacyjna metoda radzenia sobie z problemem łysienia androgenowego oraz plackowatego. To najlepsze rozwiązanie na wypadanie włosów zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.
Ta niechirurgiczna, bezpieczna, precyzyjna i skuteczna technika imituje wygląd naturalnych mieszków włosowych. Mikropigmentacja skóry głowy, inaczej nazywana SMP lub tatuażem, zapewnia wizję całej głowy włosów w nieskończoność. Dzięki niej możemy uzyskać efekt ogolonej głowy, odtworzyć linie włosów, optycznie zagęścić włosy, wypełnić miejscowe braki włosów lub zakamuflować blizny.
Technika ta zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Ze względu na swoją bezinwazyjność, prostotę oraz niemal natychmiastowe rezultaty jest to znakomita alternatywa dla innych dostępnych sposobów na pozbycie się tego uciążliwego problemu.
pigmentacja medyczna
Możliwości jakie daje Nam #SMP
ODTWARZANIE PRZEDNIEJ LINII WŁOSÓW
EFEKT OGOLONEJ GŁOWY
OPTYCZNE ZAGĘSZCZANIE SKÓRY GŁOWY
MIEJSCOWA PIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY / ALOPECJA/
KAMUFLAŻ BLIZN
mikropigmentacja skóry głowy
Alternatywne rozwiązanie w przypadku łysienia
Co to jest?
Nowoczesna i innowacyjna metoda maskowania łysych partii skóry głowy poprzez stworzenie doskonałej imitacji krótko przystrzyżonych włosów
Dla kogo?
Mikropigmentacja skóry głowy jest idealna dla każdej osoby mającej problem z wypadaniem włosów, niezależnie od wieku czy płci.
Dlaczego to?
Zastosowanie indywidualnie dobranych pigmentów gwarantuje naturalny efekt końcowy, który doskonale imituje mieszki włosowe.
Galeria
odzyskaj swoją linię włosów
Dla kogo jest pigmentacja medyczna?
Osób całkowicie pozbawionych włosów, które chcą odzyskać młodzieńczy wygląd.
Osób, które łysieją częściowo (np. tylko na czubku głowy).
Osób cierpiących na tzw. łysienie plackowate lub rozproszone.
Osób, które chciałyby zakamuflować blizny (np. po zabiegach chirurgicznych, uszkodzeniach skóry czy oparzeniach).
Osób po przeszczepie, które czują się rozczarowane rezultatami (np. ich fryzura jest zbyt rzadka).
Osób korzystających z systemów włosów i zmęczonych ich uciążliwością.
większa objętość
Optyczne zagęszczenie skóry głowy
W połączeniu z naturalnymi włosami pacjenta daje ona bardzo naturalny efekt. Skóra pomiędzy włosami staje się ciemniejsza, powodując ich optyczne zagęszczenie. Kolor i cieniowanie pigmentu jest dostosowywane do twojego koloru włosów tak, aby wyglądało jak najbardziej naturalnie. Długość włosów w tym wypadku nie ma znaczenia.
kamuflaż blizn
Jeśli jesteś po przeszczepie włosów (FUE / FUT) i nie jesteś zadowolony/a z widoczności swojej blizny, mikropigmentacja skóry głowy może pomóc w jej ukryciu. umów się na konsultacjeWARTO WIEDZIEĆ
PIELĘGNACJA POZABIEGOWA
Pielęgnacja po zabiegu mikropigmentacji głowy nie jest ani uciążliwa ani skomplikowana. Jedną z największych zalet jest właśnie bardzo szybka rekonwalescencja. Wywołane ingerencją w skórę zaczerwienienie jest widoczne zaledwie przez kilka godzin. Przez 24h po zabiegu nie należy myć głowy. W tym czasie pigment jeszcze się wchłania i mycie mogłoby zakłócić ten proces. Po tym czasie można głowę umyć delikatnym szamponem. Nie należy jednak przez kilka dni nakładać na skórę żadnych innych środków pielęgnacyjnych: odżywek, kremów, maści, itp. Po tygodniu można wrócić do standardowej pielęgnacji.
Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać. Po tym czasie również dobrze jest unikać nadmiernej ekspozycji miejsc pigmentowanych na słońce czy inne formy promieniowania UV (np. lampy solaryjne). Zalecam stosować filtry przeciwsłoneczne lub po prostu osłaniać głowę. Promieniowanie UV może bowiem niekorzystanie wpływać na trwałość barwnika.
Warto wiedzieć, że przez okres do 2 tygodni kolor pigmentu będzie ciemniejszy niż zamierzony. Jest to jak najbardziej normalna sytuacja, związana z planowym częściowym wyłuszczaniem się barwnika. Po tym czasie pigment osiągnie finalną, dobraną podczas konsultacji barwę.
PRZECIWWSKAZANIA
Pamiętaj! Zdrowie jest najważniejsze. Zorientuj się, czy kwalifikujesz się do zabiegu. W razie konieczności odczekaj i spotkaj się z lekarzem, aby mieć 100% pewność,że możesz przystąpić do zabiegu.
Osłabienie układu odpornościowego np. w wyniku przewlekłej choroby
Radioterapia/ Chemioterapia
Wirus opryszczki
Nieregularne blizny skóry głowy
Świeżo przebyte zabiegi operacji plastycznej głowy i/lub przeszczepy,
Arytmia serca
Zła kondycja skóry (np. wskutek infekcji grzybiczych, poparzenia słonecznego)
Gwałtowana reakcja alergiczna na pigment (zapalenia, wysypki, wypryski itd.)
Zła kondycja skóry głowy (rozległe pieprzyki, znamiona, keloidy, naczyniaki, brodawki, liszaje, pokrzywki, melanodermia, łuszczyca, czerniak).
Cukrzyca
Hemofilia
HIV